Krzysztof Drozdowski

Vector

W bibliotece na Jachcicach opowiadałem nie tylko o „krwawej niedzieli” [GALERIA]

24 listopada o godz. 18:00 rozpoczęło się spotkanie w filii bibliotecznej na Jachcicach. To już moje kolejne spotkanie, które odbywało się w tym miejscu. Miejsce spotkania zostało pięknie przygotowane pod tematykę spotkania.

Głównym tematem mojej opowieści były wydarzenia września 1939 r. w Bydgoszczy. Przedstawiłem swoje najnowsze badania w tym temacie, które opublikowałem w książce pt. Nie tylko krwawa niedziela. Bydgoski wrzesień 1939 dzień po dniu. Wydawcą publikacji jest wydawnictwo Pejzaż z Bydgoszczy.

W dalszej części zaprezentowałem również moje dwie inne publikacje: Rozkaz zabić! Tajemnica śmierci Heinricha Himmlera, wyd. Stara Szuflada oraz Palili, mordowali, gwałcili. Zbrodnie Armii Czerwonej na Polakach w altach 1920-1945.

Na koniec spotkania nastąpiła seria pytań od zgromadzonej publiczności.

Serdecznie dziękuję paniom pracującym w bibliotece za niezwykle miłe przyjęcie i organizację tego spotkania.

Jak się dowiedziałem komisja oceniająca publikacje miała duży dylemat która kategoria jest odpowiednia dla książki Bydgoszcz. Historia w 100 przedmiotach. Zdecydowano się na turystykę, gdyż uznano że każdy odwiedzający miasto Bydgoszcz mając książkę w ręku dostaje kompendium wiedzy na temat historii i atrakcji w mieście.

Dziękuję za docenienie mojej pracy, jak i Pejzaż Wydawnictwo a szczególnie Ewa Stadnicka, która nadała książce odpowiednią cudowną graficzną.

Niestety książka nie jest już dostępna w sprzedaży.

Wkrótce więcej szczegółów!