Krzysztof Drozdowski

Vector

O wrześniowej historii Bydgoszczy w Klubie Inteligencji Katolickiej [RELACJA]

15 listopada w sali Klubu Inteligencji Katolickiej w Bydgoszczy odbyło się spotkanie autorskie w trakcie którego zaprezentowałem moje najnowsze publikacje książkowe. Głównym tematem poruszanym w trakcie spotkania i mojej wypowiedzi były wydarzenia bydgoskie z września 1939 r.

W spotkaniu uczestniczyła również prawnuczka Józefa Tomaszewskiego – zamordowanego przez Niemców na Szwederowie w dniu 10 września 1939 r. Opowiedziała bardzo ciekawą historię o tym, ze to nie jej pradziadek a dziadek miał zostać zamordowany. Pomyłka wynikła z powodu imienia której obaj nosili takie samo.

Jak się dowiedziałem komisja oceniająca publikacje miała duży dylemat która kategoria jest odpowiednia dla książki Bydgoszcz. Historia w 100 przedmiotach. Zdecydowano się na turystykę, gdyż uznano że każdy odwiedzający miasto Bydgoszcz mając książkę w ręku dostaje kompendium wiedzy na temat historii i atrakcji w mieście.

Dziękuję za docenienie mojej pracy, jak i Pejzaż Wydawnictwo a szczególnie Ewa Stadnicka, która nadała książce odpowiednią cudowną graficzną.

Niestety książka nie jest już dostępna w sprzedaży.

Wkrótce więcej szczegółów!

glowne_Easy-Resize.com_

Na zakończenie spotkania przybliżyłem również dwie kolejne publikacje, które ukazały się w ostatnim miesiącu. Od przewodniczącej KIK pani Teresy Bermańskiej otrzymał upominek w podziękowaniu za przybycie na spotkanie.

DSC04584_Easy-Resize.com_