Krzysztof Drozdowski

Vector

Maski pośmiertne Heinricha Himmlera

23 maja 1945 r. o godz. 23:14 stwierdzono zgon Reichsfuhrera SS Heinricha Himmlera. Miało do tego dojść w trakcie rewizji osobistej i badania zawartości jamy ustnej. Jak jednak pokazałem w publikacji pt. Rozkaz zabić! Tajemnica śmierci Heinricha Himmlera ta oficjalna wersja nie ma wiele wspólnego z faktami.

 

W trakcie sekcji zwłok wykonane zostały dwie maski pośmiertne Himmlera oraz odlew jego zębów w łuku dolnym i górnym. Jedną maskę pośmiertną przesłano do sztabu generała Eisenhovera a drugą przekazano do Muzeum Korpusu Dentystycznego Armii Królewskiej w Alderschot, gdzie znajduje się do dziś. Wykonał je major Atkins. Usunięto z ciała również mózg Himmlera, który do dziś znajduje się jako eksponat. Jest on jednak nie opisany, tak by nie wzbudzać sensacji.

Wkrótce więcej szczegółów!

Lekarz specjalista, który oglądał maskę pośmiertną Himmlera zauważył, że nos mógł zostać złamany. Czy mogło to nastąpić w momencie upadku Himmlera po rzekomym zażyciu cyjanku? Czy Himmler został zwyczajnie pobity przez angielskich żołnierzy? Który z żołnierzy oparłby się takiej możliwości?

Jeśli zaciekawił Was temat, to polecam sięgnąć do mojej książki, gdzie opisuje ze wszystkimi szczegółami ostatnie dni życia jak i śmierć Heinricha Himmlera.